Про нас
Історія закладу
Фастівська станція юних натуралістів - розташована в мальовничому куточку місто Фастова на території парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва "Молодіжний".
Станція юних натуралістів заснована у 1981 році Фастівським міським відділом народної освіти, та розміщена у будівлі по вулиці Строкова, 18 на території ботанічного саду. Приміщення ФСЮН, було побудовано на початку ХХ століття і використовувалося у самих різноманітних цілях, так, до прикладу, в післявоєнні роки в ньому розміщувалося одне із відділень Фастівської районної лікарні, з 60-х років по 1981 рік у ньому розташувався Фастівський Будинок природи.
Споруда ФСЮН розташована в центральній частині парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва «Молодіжний», який був закладений в ХІХ столітті як панська садиба. На початку 70-х років на його території проводилися роботи, по закладанню ботанічного саду. Про це свідчить наявність значної кількості молодих екземплярів екзотичних дерев та чагарників, серед яких є дуже рідкісні види. Основна кількість екзотичних дерев та чагарників зосереджена в центральній частині парку, поблизу будівлі станції юннатів, найбільш цінними екзотичними породами, що зростають тут, є тис ягідний, тсуга канадська, псевдо тсуга тисолиста, верба Матсуди, тополя Бол’є, клен Траутфеттера, оцтове дерево, форзиція, декоративна форма Робіні та ін.
Роботи по закладанню ботанічного саду проводилися з 1974-р., керівництвом Будинку природи, активну участь приймали школярі міста, підприємства та окремі жителі міста.
У 1978 році роботи по закладанню саду були припинені. Лише у 2000 році за клопотанням СЮН цій території було надано статус природно-заповідного фонду місцевого значення категорії Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Молодіжний» та надане право постійного користування цією територією Фастівському міському відділу освіти. Зараз ця територія використовується як навчально-дослідницька лабораторія учнями та педагогами закладу.
На території парку, поблизу будівлі СЮН встановлено пам’ятники – воїнам прикордонникам та на честь загиблих воїнів-афганців.
Важливою подією в історії Фастівщини залишилися роки Великої Вітчизняної війни, про початок якої жителі міста дізнались ранком 22 червня 1941 року. В цей недільний ранок фашистські бомбардувальники скинули смертельний вантаж на місто, залізничний вузол, пролили кров і посіяли смерть серед жителів міста. В районі почалася мобілізація. На підприємствах міста, у селах уже 23 червня почали створюватися загони ополчення. З наближенням фронту в центрі уваги стала організація евакуації населення, промислових підприємств, господарських цінностей. Проходила евакуація реманенту, сільгосптехніки, живої худоби з колгоспів району.
На Південно-Західному фронті ударні сили німецько-фашистської армії «Південь» намагалися якнайшвидше оволодіти Києвом і переправитися через Дніпро. Для цього ворогу, перш за все потрібно було заволодіти Фастовом – важливим у стратегічному значенні залізничним вузлом.
На перешкоді до здійснення цього плану стали активні дії підрозділів Радянської Армії, в тому числі 91-го і 94-го прикордонних загонів, 6-го мотострілецького полку, батальйонів залізничних військ та інших підрозділів.
З 17 по 21 липня йшли кровопролитні бої за місто. В нерівному бою з ворожими танками і автоматниками повністю загинув очолюваний старшим лейтенантом Л.Кривцем із 79-го залізничного батальйону.
21 липня захисники міста отримали наказ – залишити Фастів. 40 бійцям з 91-го прикордонного загону на чолі з капітаном О.Строковим було поставлене завдання – викликати на себе всю силу вогню ворога, що оточив місто і цим самим дати можливість вирватися з кільця основним силам. Для них це було останнє бойове завдання – всі вони тут, на землі фастівській, залишились назавжди.
На місці основних боїв і споруджено пам’ятник захисникам міста.
Поблизу будівлі юннатів розташована також каплиця на честь загиблих воїнів-афганців. Каплиця споруджена у 2001 році.
Першим директором Станції юних натуралістів був Т.Пустовіт.
17 травня 1982 року на посаду директора призначений В.А.Дмитренко, в цей час на станції юннатів працює 14 керівників гуртків: Сершенко Л.В., Білоус Л.Б., Левковська Н.А., Походзило Л.В., Сушак Ю.Т., Першина Р.Т., Цвєткова Л.М., Загоруйко Н.А., Козлова Ф.С., Волченко Г.І., Бахтинська І.Ф., Кравченко Е.Л., Тарасюк В.І., Морозенко Е.М.
Працюють такі гуртки: «Юні зоологи», «Юні друзі природи», «Квітникарі», «Кактусоводи», «Загальної фізіології», «Друзі природи,» «Ботаніки».
Окрім цього, в цей період, в штатному розписі існують такі посади в закладі: робітник по поточному ремонту, завідуючий господарством, прибиральниця, сторож.
З 15 жовтня 1988 року в закладі вводиться посада методиста, перший методист закладу – Дмитренко В.Я.
1 листопада 1988 року скорочена ставка робітника.
13 серпня 1990 року на посаду методиста призначена Лаурінайтіс А.І.
31 серпня 1990 року на посаду директора СЮН призначений Міщенко В.А.
30 серпня 1991 року на посаду методиста призначена Мартинюк О.М..Горчинська Н.М. займала посаду методиста з 28 листопада 1994 року.
9 вересня 1997 року на посаду методиста призначена Сіляк О.Ф.
2 вересня 2002 року на посаду директора призначена Сіляк О.Ф., та 9 вересня цього ж року на посаду методиста призначили Дзюбу Т.А.